poniedziałek, 23 listopada 2015

Target FCE - Ćwiczenia, testy, wskazówki

Tytuł: Target FCE Ćwiczenia, testy, wskazówki
Autor: Bożena Przybyła, Anna Pleta, Anna Treger, Katarzyna Wiśniewska
wydawnictwo: Edgard
poziom: B1 - B2
data wydania: luty 2015
ISBN: 9788377885024
ilość stron: 211
okładka: miękka


Dziś dalszy ciąg mych zmagań z nauką języka angielskiego. "Target FCE" to zbiór zadań i ćwiczeń dla osób, które przygotowują się do egzaminu językowego First Certificate in English. Można także korzystać z tej publikacji podczas przygotowań do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Materiały są tu podzielone zgodnie z nową strukturą egzaminu FCE (to pomaga w oswojeniu się z formą egzaminu), a zamieszczone tu ćwiczenia i końcowy test powstały w oparciu o model Cambridge ESOL. Na początku publikacji wyjaśniono jakie zaszły zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminu począwszy od styczniowej sesji egzaminacyjnej 2015 roku. Każdy rodzaj zadań poprzedzony jest omówieniem teorii i praktycznymi wskazówkami. Opracowano tu także gotowe zwroty pomocne w wypowiedziach pisemnych i ustnych.

  

Ważne z mojego punktu widzenia jest tu także to, że klucz z odpowiedziami jest opatrzony obszernym komentarzem. Dołączono także transkrypcje wszystkich nagrań audio. Dodano tu również wiele informacji z gramatyki, wzbogacających słownictwo. Zamieszczono tabele czasowników nieregularnych, słowniczek idiomów czy phrasal verbs. Jeden z rozdziałów poświęcono na słowotwórstwo. Wspominano także o różnicach pomiędzy brytyjską i amerykańską wersją języka angielskiego. Ponadto wymieniono najczęściej występujące czynności z do, make, have czy take. I na aż 7 stronach wypisano rodziny wyrazów.

Do książki dołączono płytę CD z 70 minutami nagrań (aż 13 native spikerów), dzięki czemu można osłuchać się z akcentem brytyjskim, irlandzkim czy kanadyjskim. Nagrania dołączone do części "Listening" pomagają w weryfikacji stopnia naszego rozumienia ze słuchu. Znajdziemy tu także przykładowe odpowiedzi do wielu pytań z działu "Speaking" i ćwiczenia pomocne w opanowaniu wymaganych w części "Writing" form wypowiedzi pisemnych. Można tu też znaleźć spis danych teleadresowych do ośrodków egzaminacyjnych na terenie Polski. W ofercie tegoż wydawnictwa widziałam również książkę dla osób bardziej zaawansowanych w nauce tegoż języka, planujących przygotować się do egzaminu CAE - "Target CAE".

5 komentarzy :

 1. Świetna! Chyba się skuszę. Sama się zmagam ze sobą i angielskim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. chyba muszę nabyć, przyda się do matury ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że bardzo przydatna książka dla każdego kto chcę się uczyć lub szkolić swój angielski ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam tą książkę i owszem całość prezentuje się bardzo dobrze jednak jestem niezmiernie rozczarowana tym, że nie ma odpowiedzi do zadań. W książce zamieszczone są jedynie odpowiedzi do przykładowego egzaminu, jednak wszystkie pozostałe zadania nie mają klucza. Rozwiązując te zadania nie wiem czy są zrobione dobrze czy źle, bo nie ma jak tego sprawdzić. Nie kupiłabym tej książki gdybym o tym wcześniej wiedziała.

  OdpowiedzUsuń